Aktualności

Nietypowe Domy Polski - Czarna Kostka

Czy wymarzone cztery kąty można stworzyć dzięki przebudowie starego domu? Zdecydowanie tak!

Architekt: Kameleonlab.

http://www.kameleonlab.com/

 

Uważasz, że tylko podczas budowy domu od podstaw osiągniesz wymarzony efekt? Nic bardziej mylnego! Architekci z pracowni Kameleonlab. udowadniają, że również przebudowa starego domu może zakończyć się wielką metamorfozą oraz teleportacją w teraźniejszość.

 

Dom Czarna Kostka to idealny przykład na modernizację architektury lat siedemdziesiątych. Wybudowany jako „biała kostka” wraz z biegiem lat przestał spełniać potrzeby rozrastającej się rodziny, tak więc nastał czas na jego rozbudowę. Powierzchnia użytkowa została zwiększona prawie dwukrotnie z dwóch stron tworząc nową strefę wejściową, strefę dla dzieci czy strefę dzienną z salonem przez dwie kondygnacje. Dodatkowo strefa nocna rodziców od tego momentu była nadwieszona nad tarasem, a obok niej pojawiła się ażurowa, stalowa konstrukcja. Dzięki temu pomimo niedużej działki domownicy mogą zachować swoją prywatność.

Elewacja w znacznej części to inwersja kolorystyczna, jak również i materiałowa, gdyż czarna kostka lepiej wpisywała się w okoliczne ciemnoszare i stare domy. Front domu posiada niedużą ilość okien i sprawia wrażenie zamkniętego i niedostępnego budynku, jednak od strony ogrodu liczne przeszklenia zapraszają do środka.

 

Taka przebudowa peerelowskiego budynku doczekała się nagrody w międzynarodowym konkursie: 20+10+X World Architecture Community Award 2014 (15th Cycle). Bylibyście skłonni na taką przebudowę domu?

 

W celu zobaczenia zdjęć zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku.

Powrót