Aktualności

Nietypowe Domy Polski - Dom Trójkątny

W lipcu ukazujemy dom jednorodzinny, który na pierwszy rzut oka wygląda jak dynamiczna rzeźba.

Architekt: REFORM Architekt

https://reformarchitekt.pl/

Który z przedstawionych do tej Waszym zdaniem cechuje się odważną formą zabudowy? My uważamy, że dzisiejszy! Dom Trójkątny, to postawiony w Szczecinie budynek o nietypowej bryle. Jak sama wskazuje, złożony jest z trójkątów! Wszystko za sprawą pracowni REFORM Architekt, która przy tym projekcie po raz kolejny postawiła na oryginalny wygląd. W końcu trójkątne domy to rzadkość wśród tych standardowych, kwadratowych.

Głównym powodem, poprzez który powstał taki kształt bryły, była działka. Nieustawne, niewygodne oraz kanciaste miejsce miało zmienić się w budynek jednorodzinny z kawałkiem ogródka oraz prywatną przestrzenią. Tak też powstał dom na planie trapezu z dostawionym z jednej strony trójkątem. I to właśnie trójkąty stały się motywem przewodnim całej bryły. Jej nieregularne kształty zostały dodatkowo podkreślone kontrastującymi ze sobą kolorami elewacji, do których wykorzystano tynk biały i betonowy. Minimalizm stworzony za pomocą bieli i czerni to kolejne nawiązanie do nowoczesnej formy.

Też uważacie, że całość nie wygląda jak dom jednorodzinny, a bardziej przypomina rzeźbę – prostą, lecz dynamiczną z ostrymi zakończeniami? Jakby tego było mało, to samo wrażenie potęgują także okna, które w niektórych miejscach również są trójkątne.

 

PS. Dom zdobył I nagrodę w prestiżowym zestawieniu European Property Awards!

Powrót