Libet Gliwice

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na kostkę brukową zamiast płyt chodnikowych czy innych stosowanych w tym celu nawierzchni. Tym samym kostki brukowe po raz kolejny zyskują dużą popularność i są obecnie uznawane za jeden z najlepszych materiałów nawierzchniowych, co wynika w dużej mierze z ich estetyki i wielości dostępnych wzorów, ale też z funkcjonalności jaką ze sobą niosą. Jedną z ich najmocniejszych zalet jest przecież ich wytrzymałość na duży nacisk i ciężar.

Co jest ważne przy wyborze kostki brukowej? Przede wszystkim należy zastanowić się nad jej przeznaczeniem – inne parametry techniczne powinna mieć kostka brukowa, którą zamierzamy położyć na podjeździe, a inne kostka, którą wyłożymy ścieżki ogrodowe czy taras. Już sam fakt tego jak różnemu obciążeniu będą poddawane poszczególne jej rodzaje najlepiej wskazuje na to, że warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj kostki gdzie najlepiej położyć. Trwałość nawierzchni wykonanej z kostki brukowej zależy od kilku czynników – przede wszystkim ważny jest materiał, z którego jest zrobiona, ale duże znaczenie ma też jej grubość oraz umiejętne położenie. Biorąc pod uwagę, że zarówno podjazd, jak i ścieżki ogrodowe czy inne nawierzchnie zazwyczaj robi się raz na wiele lat, warto w nie zainwestować i uniknąć sytuacji, w której podjazd popęka lub zapadnie się pod wpływem złej jakości materiałów. Pod tym względem zresztą kostka brukowa stanowi naprawdę solidny materiał nawierzchniowy.

Wiemy już na co zwracać uwagę, jeśli chodzi o kwestie techniczne, na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie kostki brukowej? Tego typu zakup, tak jak każdy inny, wiąże się też z naszymi osobistymi preferencjami – kostki brukowe występują w naprawdę wielu różnych odsłonach i różnią się od siebie nie tylko kształtem czy kolorem, ale też krawędziami, powierzchnią czy wielkością. W dużej mierze właśnie od naszych preferencji zależy, który model kostki sprawdzi się najlepiej. Oczywiście należy też rozważyć czy wybrany styl kostki będzie się dobrze komponować z architekturą domu oraz ogrodzenia, jednak indywidualne wrażenie ma większe znaczenie. Biorąc to pod uwagę, dobrą okazją może się okazać promocja przygotowana przez hurtownię Hadex i firmę Libet – Gliwice i Jastrzębie posiadają oddziały ze specjalnie przygotowanymi ogródkami wystawowymi, prezentującymi kolekcję marki Libet, w tym również ich najnowszą kolekcję, na która firma ogłosiła wiosenną promocję. Na czym polega promocja? Ceny wybranych artykułów z kategorii Nowości firmy Libet zostały przecenione o 23%, licząc od cenny cennikowej.