Systemy ociepleń elewacji, tynki

Wysoką izolacyjność termiczną najłatwiej uzyskać w ścianach wielowarstwowych. Wykonanie warstwy izolacji ze styropianu lub z wełny mineralnej  grubości 15–20 cm zapewnia uzyskanie współczynnika przenikania ciepła wynoszącego nie więcej niż U=0,19–0,24 W/(m2·K), nawet jeśli warstwą nośną jest zaledwie 18-centymetrowa warstwa bloczków wapienno-piaskowych o niskiej termoizolacyjności. Najlepszy efekt daje wzniesienie warstwy nośnej o minimalnej wymaganej grubości, nawet z materiału o słabych właściwościach termoizolacyjnych, ale znacznej wytrzymałości (ceramika tradycyjna, silikaty) i zastosowanie grubej warstwy izolacyjnej.
Zobacz aktualne wymagania dla współczynnika przenikania ciepła „U” 

 

Prawie 40% strat w budownictwie mieszkaniowym stanowi ciepło tracone przez ściany zewnętrzne, stad warto zastanowić się nad dobrym ociepleniem ścian. Nakłady poniesione na ten cel z pewnością szybko się zwrócą. Docieplone ściany następnie można wykończyć stosując metodę lekką mokrą (ocieplenie + tynk) lub metodę lekką suchą (ocieplenie + sucha okładzina montowana na ruszcie).

W ofercie posiadamy:

  • Wełnę mineralną kamienną i szklaną
  • Styropian elewacyjny i podłogowy
  • Kleje i tynki elewacyjne
  • Siatkę podtynkową
  • Listwy cokołowe (startowe)
  • Kołki do izolacji fasadowej

Czy wiesz, że w ciągu 10 ostatnich lat sprzedaliśmy blisko 5 mln m2 wełny mineralnej i blisko 500 tys. m3 styropianu na docieplenia?

Styropian

logo Austrotherm logo Paneltech logo Swisspor logo Izoline

Wełna

logo Isover logo Knauf Insulation

Kleje i tynki elewacyjne

logo Alpol logo Farby Kabe logo Euro-Mix logo Optolith

logo Weber