Tynki, gładzie, farby i art. malarskie

Do wykończenia ścian wewnętrznych można stosować tynki gipsowe bądź cementowo-wapienne.

Tynk gipsowy sprawia, że szybko uzyskuje się białą, gładką powierzchnię ściany wewnętrznej, gotową do malowania, ale niestety jest ona niezbyt odporna na uszkodzenia. Tynk tradycyjny (cementowo-wapienny) jest za to  znacznie trwalszy, ale po nałożeniu tynku ściana ma chropowatą fakturę i wymaga wygładzenia.

Tynk cementowo-wapienny to cement, wapno, piasek i woda. Tynki te są paroprzepuszczalne i odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Można je wykonać na wszystkich rodzajach podłoży mineralnych w pomieszczeniach dowolnego przeznaczenia.

Tynk gipsowy jest obecnie najchętniej stosowany do tynkowania ścian wewnętrznych. Tynki te uznaje się je za produkt zdrowy i ekologiczny. Gips tworzy mikroklimat przyjazny organizmowi ludzkiemu. Pochłania i przechowuje nadmiar wilgoci. Oddaje go, gdy w pomieszczeniu robi się zbyt sucho. Tynki gipsowe pozwalają uzyskać gładką powierzchnię ścian i sufitów bez potrzeby dodatkowego stosowania gładzi. Jednakże trzeba pamiętać, że tynki te są mniej wytrzymałe pod względem mechanicznym niż tynki cementowo-wapienne. Nie są też odporne na wodę i stałe zawilgocenie (pow. 80%). Zatem rodzaj tynku jest wybierany w zależności od potrzeb użytkownika.

 
W swojej ofercie posiadamy również profesjonalne farby i artykuły malarskie.

Dostępne artykuły malarskie: pędzle malarskie, wałki malarskie, folie malarskie, stretch, budowlane, gąbki do farb strukturalnych, kratki i kuwety malarskie, profesjonalne taśmy malarskie (papierowe, aluminiowe, PCV, dwustronne itd.), skrobaki do szyb i farb, szpachle i pace, krzyżyki do glazury itp

 

 

 

logo Alpol logo Aned logo Biodur logo Blue Dolphin Tapes

logo Dolina Nidy logo Farby Kabe logo Euro-Mix logo Rolas

logo Weber logo Beckers logo-Jedynka logo-Tikkurila